Menu Zamknij

Książka „Obudź w sobie olbrzyma …i miej wpływ na całe swoje życie – od zaraz!” już w swoim tytule zawiera wszystko co trzeba, aby dokonać istotnej zmiany w życiu. Robbins pisze: „To ty sam musisz być źródłem własnych zmian.” – i podaje wszystkie potrzebne narzędzia. Tylko trzeba się za to solidnie zabrać.

Praktyczny poradnik osiągania celu. Poradnik uniwersalny i budujący to przekonanie, że każdy cel można osiągnąć, trzeba tylko się umiejętnie za niego zabrać. Kanwą książki jest „Program 12 kroków” do realizacji celu – każdego celu!

Zrób to, o czym marzysz
JACK CANFIELD, MARK VICTOR HANSEN
1995

Każdy człowiek działa według własnych paradygmatów, stworzonych map i punktów odniesienia. Wszystko po to, aby lepiej orientować się i sprawniej działać w życiu. Stephen R.Covey proponuje i wyjaśnia 7 nawyków owego działania, które w sposób znaczący poprawiają jego skuteczność.

Życie jest fascynujące
CHARLIE „TREMENDOUS” JONES
1993

Mieć czas na rzeczy najważniejsze – nie da się tego osiągnąć, bez rozsądnego uszeregowania wszystkich spraw. Taką umiejętność proponuje książka. Nie jest to jednak podejście „działasz wydajniej = panujesz nad własnym życiem”. Autor „zamiast proponować nowy zegar” mierzenia wydajności „wręcza kompas, ponieważ to, dokąd zmierzasz, jest o wiele ważniejsze od tego, jak szybko idziesz.

Potęga optymizmu
ALAN LOY McGINNIS
1993

NLP Workbook
JOSEPH O’CONNOR
2001
język angielski

Listy od przyjaciela
ANTHONY ROBBINS
1996

Książka to 11 lekcji dzięki którym możesz ulepszyć własne życie, jednocześnie przyczyniając się do ulepszenia życia innych. Przykład: lekcja dziewiąta – „Postawiono cię pod ścianą? (..) Przebij ją za pomocą nowej metafory!”„Kiedy wybierasz (..) metaforę do opisania własnej sytuacji, wraz z nią wybierasz przekonania, które ją wspierają.” itd. Rady „przyjaciela” są bezcenne, rzeczowe, praktyczne.

KREATYWNE MYŚLENIE

Potęga umysłu
TONY BUZAN
2003

Wartość umysłu jest wyższa od najwydajniejszego krzemowego komputera. To przesłanie książek Buzana. „ .. mózg funkcjonuje synergetycznie. W systemie synergetycznym całość jest większa od sumy jej elementów. Innymi słowy, jeden plus jeden równa się przeszło dwa, przy czym „przeszło” może oznaczać nieskończenie wiele.” W mózgu krzemowym jeden plus jeden jest zawsze dwa.

Pamięć doskonała w 10 dni
JOYCE BROTHERS, EDWARD P.F.EAGAN
2000

Skuteczny trening pamięci

Rewolucja w uczeniu
GORDON DRYDEN, JAENNETTE VOS
2003, 2022

Umiejętności myślenia strategicznego

Jak grać w brydża
MAGAZYN BRYDŻ

Aby osiągnąć SUKCES i BOGACTWO

Sekret milionera
MARK FISHER
1994

Myśl!… i bogać się
NAPOLEON HILL
1983, 2020

Myśl jest realną siłą.” Nie wystarczy uwierzyć w tę tezę autora, ale umieć ją zastosować w życiu, dla wartości, które się ceni. To podręcznik wiedzy na temat skutecznego myślenia.

Miliarderzy
CHARLES-ALBERT POISSANT, CHRISTIAN GODEFROY
1993

Jak kontrolować spór pomiędzy rozumem i emocjami?

Książka przedstawia wiele rad i umiejętności, o których warto pamiętać i praktykować, aby być dobrym handlowcem. Jedna z kluczowych brzmi: „Najmądrzejszy i najlepszy handlowiec to ten, który od razu mówi szczerą prawdę o swoim towarze. Patrzy klientowi prosto w oczy i mówi, co ma do sprzedania.” Filozofia ta, zastosowana w praktyce staje się źródłem odwagi, ale też jest uczciwa.

Zasiej ziarno marzenia”, „pogwizduj przy pracy”, czy „jak wykorzystać oczy, aby zostać zaakceptowanym”, to tylko niektóre z plejady dobrych rad Davida Schwartza.

Ponieważ niewiele dziedzin cechuje się tak ogromną liczbą praw, zasad, reguł i dających się dokładnie określić czynników, słusznie sukces klasyfikuje się jako odrębną dziedzinę wiedzy.” Kopmeyer przytacza setki sprawdzonych i uniwersalnych metod jego osiągania.

Ludzie zwracają uwagę na wulkan, bo jest widowiskiem! Jeśli więc i Ty chcesz zwracać na siebie uwagę innych, musisz tworzyć jednoosobowy spektakl”. Tak radzi Kopmeyer tym, którzy chcą urzeczywistniać swoje marzenia. Prostych i łatwych metod  osiągania sukcesu podaje w książce dużo więcej.

Chociaż autor podaje liczne źródła inspiracji, to jednak to, mówiące, że sukces jest naszym naturalnym instynktem i prawem wydaje się najbardziej przemawiające. „Natura, przejawiająca mądrość, której nie jesteśmy w stanie pojąć, wyposażyła człowieka w podświadomość. Ogniwo to łączy człowieka z Nieskończonością i dlatego jest drogą od Inteligencji Nieskończonej i do Nieskończonej Siły, jeśli człowiek potrafi ją zrozumieć i wykorzystywać. Podświadomość jest kanałem do wszystkich środków i całej siły, jaka będzie potrzebna do osiągnięcia czegokolwiek.

MYŚLI – z nich buduje się życie!”. Nie sposób się z tym nie zgodzić. To naukowa zasada, niezaprzeczalny fakt, uniwersalne prawo. Warto z niego umiejętnie korzystać a to jak to robić, przybliża właśnie kolejna część książki Kompeyera.

Droga na szczyt
ZIG ZIGLAR
1995

Entuzjazm zmienia wszystko
NORMAN VINCENT PEALE
1996

Entuzjazm to bezcenna zaleta, która powoduje, że wszystko staje się inne!” Po prostu – „Entuzjazm zmienia wszystko”. Jak go w sobie rozbudzać, jak pielęgnować, jak praktykować? O tym wszystkim jest w tej książce.

Sukces? Trzeba tylko chcieć!
NAPOLEON HILL, W.CLEMENT STONE
1994

Przyjazny kapitalizm
RICH DeVOS
1993

WARTOŚCI
System harmonijnej równowagi interesów korporacji, dystrybutorów, klientów i środowiska naturalnego

NEGOCJACJE, przekonywanie, perswazja

NLP at Work
SUE KNIGHT
wyd II 2002, wyd IV 2020
język angielski

Umiejętność postępowania z innymi… (Skill With Poeple)
LES GIBLIN
1993

LIDEROWANIE, zarządzanie sobą i innymi

Być liderem
JOHN C.MAXWELL
1994, 2019

Najlepszą inwestycją na przyszłość jest wywieranie odpowiednich wpływów dzisiaj.” – cytat s.19 z wydania wcześniejszego pt. „Być liderem”. Przywództwa można się nauczyć. Lider – to może być Twoja nowa tożsamość i misja, wobec siebie, swoich dzieci, rodziny, społeczności w której żyjesz.

Nowy Jednominutowy menedżer oraz zarządzanie samym sobą
KEN BLANCHARD, SUSAN FOWLER, LAURENCE HAWKINS
1992, 2018

Efektywni menedżerowie – myślał – kierują sobą i ludźmi, z którymi pracują, w taki sposób, że zarówno organizacja, jak i ludzie odnoszą korzyści z ich obecności.” Istnieją rozwiązania, które od lat z powodzeniem stosowane są na świecie. Nie trzeba drugi raz wynajdować koła, trzeba podążać ścieżką dobrych rozwiązań dla dobrze zidentyfikowanych korzyści.

I ty możesz być liderem
DALE CARNEGIE
1995

Przywódcy naszego jutra muszą działać przez stworzenie wizji i nowego systemu wartości dla organizacji, którymi będą kierować.” Dzisiaj, w czasach pandemii  i wojen książka Carnegiego nabiera dodatkowego znaczenia, bowiem od liderów oczekiwać będziemy poprawy naszego jutra.

Zostać dobrym przywódcą

Sztuka motywacji
ALAN LOY McGINNIS
1993

Wydobywaj z ludzi to, co w nich najlepsze

Przewaga konkurencyjna jutra
GARY HAMEL, C.K.PRAHALAD
1999

Możliwość kształtowania wizji przyszłości

SPRZEDAWANIE

Największy kupiec świata
OG MANDINO
1994, 2015

Wróćmy do podstaw
Powtórka z zasad biznesu
MARK T. C. TAN
1992

Marketing
C. NORTHCOTE PARKINSON, M.K. RUSTOMIJ, WALTER E.VIEIRA
1992

Doskonały biznesplan
RON JOHNSON
2005

Chociaż wydanie tego poradnika datuje się na rok 2005, to jednak warto do niego zajrzeć. Autor podaje podstawowe instrukcje, jak sporządzać biznesplan. Uwzględnia wszystkie niezbędne czynniki dobrego planowania przedsięwzięcia finansowego. Książka napisana zwięźle i rzeczowo.

Biznesplan doskonały
G.NIGEL COHEN
1998

Paszport do świata sukcesu
ANIA HANKE, JOANNA MANDROSZ-WRÓBLEWSKA
1993

Strategie ZARZĄDZANIA CZASEM

Jak organizować czas
LOTHAR J.SEIWERT
1993

Jak przetrwać i zwyciężać
Mój czas w moich rękach
MICHAŁ WOJCIECHOWSKI
1993

Gospodarowanie czasem

Książka oferuje dużą liczbę ćwiczeń w postaci tabel, ankiet i narzędzi rejestracji. Służą one nie tylko wdrażaniu prawidłowych metod zarządzania czasem, ale także obserwacji własnej praktyki w tej dziedzinie. To, niewątpliwie czyni tą pozycję książkową wyjątkową. Pomaga także „chwytać czas w swoje ręce” a tym samym mieć więcej satysfakcji z dokonań.

30 minut nauki zarządzania czasem
LOTHAR J.SEIWERT, HORST MÜLLER, ANETTE LABAEK-NOELLER
2000

Sposoby ROZWIĄZYWANIA OSOBISTYCH PROBLEMÓW

2022

Książka przedstawia podstawowe techniki kontaktów z ludźmi, tak, aby cię lubili, aby przekonań ich do swojego sposobu myślenia, także być dla nich przywódcą. Bo jak pisze autor: „(..) nawet w zawodzie (..) specjalistycznym, sukces finansowy zaledwie w 15% wynika bezpośrednio z umiejętności fachowych; pozostałe 85% zależy od „inżynierii dusz” – osobowości i zdolności przywódczych.

Książka to „laboratorium zwalczania zmartwień”. Liczne zasady i wskazania jak żyć. Pierwsza – „żyj odgrodzony od przeszłości i przyszłości”, żyj zgodnie z nauką Jezusa Chrystusa – „Nie troszcie się więc o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie.” Potem autor rozprawia się z każdym możliwym źródłem zmartwień w naszym życiu.

Próba błękitnego wazonu
PETER B.KYNE
1994

UMIEJĘTNOŚCI
Pokonywanie przeciwności

Moc pozytywnego myślenia
NORMAN VINCENT PEALE
1995

Sztuka pewności siebie
ALAN LOY McGINNIS
1994

Odkrywanie swojej wartości i pokonywanie nieśmiałości

Dobre życie w pojedynkę
STEPHEN JOHNSON
1993

PRZEKONANIE
Smutny poradnik, czyli o tym, czego warto uniknąć

Twoje życie – rozmowy z dziewczyną
KAROL MEISSNER, BOLESŁAW SUSZKA
1991

Twoja przyszłość – rozmowy z chłopakiem
KAROL MEISSNER, BOLESŁAW SUSZKA
1991

Żyć w rodzinie i przetrwać
R.SKYNNER i J.CLEESE
1992

Veto wobec przemocy, alkoholu i narkotyków | Misja i tożsamość

Veto wobec przemocy, alkoholu i narkotyków
Praca zbiorowa pod redakcją KRZYSZTOFA GĄSIORA
2004

STRATEGIA
Afirmacje

ZDROWIE - wiedza redukcjonistyczna

Mężczyzna XXI wieku
SIEGFRIED MERYN, MARKUS METKA, GEORG KINDEL
2003

Zdrowie mężczyzny

Jak interpretować wyniki badań
HERBERT WOSCHNAGG, WOLFGANG EXEL
2000

Cud melatoniny
DR WALTER PIERPAOLI, DR WILLIAM REGELSON, CAROL COLMAN
1996

Mężczyzna po czterdziestce
TADEUSZ ROŻNIATOWSKI
1986

Gazy jelitowe
MIROSŁAW JAROSZ, JAN DZIENISZEWSKI
2003, 2020

Zalecenia żywieniowe

Osteoporoza Zalecenia żywieniowe
ANNA TARASZEWSKA, ZOFIA CHWOJNOWSKA

Skuteczność diety opartej na wyborze produktów o niskim indeksie glikemicznym w terapii otyłości | Pasja Ruchu

Skuteczność diety opartej na wyborze produktów o niskim indeksie glikemicznym w terapii otyłości
EWA LANGE
2013

Żylaki kończyn dolnych
KONSTANTY ZAŁOGA, LESZEK CIESIELSKI
1991

Przyczyny powstawania, profilaktyka i metody leczenia żylaków

Krioterapia miejscowa i ogólnoustrojowa
pod redakcją ZDZISŁAWA ZAGROBELNEGO
2003

Elektroterapia
Zasady i zastosowanie
JOSEPH KAHN
2005

Fizykoterapia
TADEUSZ MIKA, WOJCIECH KASPRZAK
2022

Zastosowanie pól magnetycznych w medycynie
pod redakcją ALEKSANDRA SIERONIA
2002

Medycyna fizykalna
GERARD STRABURZYŃSKI, ANNA STRABURZYŃSKA-LUPA
1997

Medycyna fizykalna
IRENA KONARSKA
1968

Ortopedia i rehabilitacja
pod redakcją WIKTORA DEGI
1964, 2019

Rehabilitacja medyczna t1
pod redakcją ANDRZEJA KWOLKA
2019

Rehabilitacja medyczna t2
pod redakcją ANDRZEJA KWOLKA
2019

Technika wykonywania ćwiczeń leczniczych
ADAM ROSŁAWSKI, TADEUSZ SKOLIMOWSKI
2003, 2021

Zastosowanie zimna w medycynie – kriochirurgia i krioterapia
SIEROŃ ALEKSANDER, CIEŚLAR GRZEGORZ (redakcja)
2003

Kształcenia umiejętności ruchowych | Pasja Ruchu

Kształcenia umiejętności ruchowych
praca zbiorowa pod redakcją JANUSZA NOWOTNEGO
2002

Poradnik fizjoterapeuty
BERNARD KOLSTER, GISELA EBELT-PAPROTNY
2001

Fizjoterapia pediatryczna
praca zbiorowa
JAN STEPHEN TECKLIN
1996

ABC rehabilitacji dzieci tom 1
Najczęstsze schorzenia narządu ruchu
pod redakcją MARII BORKOWSKIEJ
1989

ABC rehabilitacji dzieci tom 2
Najczęstsze schorzenia narządu ruchu
pod redakcją MARII BORKOWSKIEJ
1989

Rehabilitacja w chorobach układu nerwowego
pod redakcją STANISŁAWA GROCHMALA, STEFANII ZIELIŃSKIEJ-CHARSZEWSKIEJ
1986

Bóle krzyża
ARTUR DZIAK
1984, 1997

Fizjoterapia
pod redakcją MARIANA WEISSA, ANDRZEJA ZEMBATEGO
1983

Propedeutyka ortopedii
TOMASZ ŻUK, ARTUR DZIAK
1977

Redukcjonistyczne STRATEGIE ŻYWIENIA dla zdrowia

Kuchnia i medycyna
JULIAN ALEKSANDROWICZ, IRENA GUMOWSKA
1990

Witaminy i mikroelementy
PRZEWODNIK USP
1998

Czy wiesz co jesz?
IRENA GUMOWSKA
1989

Racjonalne odżywianie
EMIL PALUCH
1956

Dieta dr Budwig
OLEOFARM fabryka zdrowia

The Complete Home Guide to Herbs, Natural Healing & Nutrition | Pasja Ruchu

The Complete Home Guide to Herbs, Natural Healing & Nutrition
JILL ROSEMARY DAVIES
język angielski

The Complete Guide to Vitamins, Herbs and Supplements | Pasja Ruchu

The Complete Guide to Vitamins, Herbs and Supplements
WINIFRED CONKLING, DAVID Y.WONG
2006
język angielski

Nutrition for Dummies
CAROL ANN RINZLER
2006
język angielski

Nauka o żywieniu człowieka Osiągnięcia i wyzwania | Pasja Ruchu

Nauka o żywieniu człowieka Osiągnięcia i wyzwania
PRACA ZBIOROWA
2013

Jakość i prozdrowotne cechy żywności
pod redakcją MARII WOJTATOWICZ, JOANNY KAWY-RYGIELSKIEJ
2010

Umiejętności ZAWODOWE

NAUCZYCIEL

NLP dla nauczycieli
RICHARD CHURCHES, ROGER TERRY
2010

Coaching as A Method of Developing Human Potential
edited by LIDIA D.CZARKOWSKA
2010
język angielski

Program i cele kształcenia
DECKER F.WALKER, JONAS F.SOLTIS
2000

Szkoła i społeczeństwo | Pasja Ruchu

Szkoła i społeczeństwo
WALTER FEINBERG, JONAS F.SOLTIS
2000

Style nauczania
GARY D.FENSTERMACHER, JONAS F.SOLTIS
2000

Trzy wymiary programu
EDWARD C.WRAGG
1999

Przykłady modeli uczenia się i nauczania
BRUCE JOYCE, EMILY CALHOUN, DAVID HOPKINS
1999

Szkoła bez lęku
CHRISTOPH LINDENBERG
1993

WARTOŚCI
Szkoła bez lęku

O programach prawie wszystko | Pasja Ruchu

O programach prawie wszystko
HANNA KOMOROWSKA
1999

Edukacja prozdrowotna dla klas 4-6
GABRIEL ADAMCZYK, BOGUSŁAWA BREITKOPF, ZBIGNIEW WORWA
1999

Zeszyty Wszechnicy Świętokrzyskiej 3 | Pasja Ruchu

Zeszyty Wszechnicy Świętokrzyskiej 3
Pod redakcją MIECZYSŁAWA ADAMCZYKA
1996

Program wychowania przedszkolnego według koncepcji pedagogicznej bł. Edmunda Bojanowskiego | Pasja Ruchu

Program wychowania przedszkolnego według koncepcji pedagogicznej bł. Edmunda Bojanowskiego
PRACA ZBIOROWA
2017

Ochronić wychowując | Pasja Ruchu

Ochronić wychowując
Przewodnik metodyczny do „Programu wychowania przedszkolnego według koncepcji pedagogicznej bł. Edmunda Bojanowskiego”
PRACA ZBIOROWA
2008

NAUKOWIEC, MÓWCA, MURARZ

Jak przygotować pracę dyplomową lub doktorską
GIANFRANCO GAMBARELLI, ZBIGNIEW ŁUCKI
1996

Mówić interesująco, zrozumiale i pewnie!

Murarz Tynkarz | Zachowania i logistyka

Murarz Tynkarz
LEONARD URBAN

Umiejętności ARTYSTYCZNE

Umiejętności PRAKTYK DUCHOWYCH

Wprowadzenie w medytację
JOHANNES B.LOTZ
1973

Sztuka medytacji
JOEL S. GOLDSMITH
1994