Sześciopak wielu kojarzy się z piękną rzeźbą mięśni brzucha. Jakkolwiek ma on jakieś walory estetyczne, nasuwać może się pytanie ogólniejszej natury, o kierunki ludzkiej aktywności.…
Myśleć kreatywnie to umiejętność, której można się nauczyć. To jedna z najbardziej optymistycznych wiadomości, którą zaczerpnąć można z książki Edwarda de Bono „Naucz się myśleć…
Narzędzia, szczególnie te proste, kojarzą nam się z młotkiem, śrubokrętem, piłą ręczną.. Dzisiaj częściej kojarzymy je z czymś prymitywnym, bo stosowali je lub ich pierwowzory…
Telewizja przypomniała ostatnio film akcji „Nocny pościg”. Chociaż jest to typowa produkcja, w której „trup ściele się gęsto”, to jednak zaprezentowana jest w nim jakże…
Poprzednie artykuły kategorii „Ruch na powietrzu” skłaniają do konkluzji stanowiących punkt wyjścia kolejnych rozważań. Jakkolwiek patrząc na genezę tego zjawiska (patrz recenzja „Wolność od czasu…
„Wolność od czasu” to książka zawierająca 13 dialogów duchowego nauczyciela Jiddu Krishnamurtiego i naukowca fizyka Davida Bohma. Rozmowom towarzyszą sporadycznie inne osoby z kręgu nauki…
Artykuł jest podsumowaniem dotychczasowych wpisów kategorii „Ruch na powietrzu”. Ma na celu scalić całość problematyki w nich zawartych i pokazać mapę, według której poruszano się…
Właściwy dobór treści i porządkowanie działań dla osiągnięcia koniecznej równowagi może być kluczowym zadaniem populacji ludzkiej na kolejne lata. Już dziś dokonuje się redukcji wybranych…
Schemat naszego życia nie uległ zmianom od początku naszego istnienia. Rankiem budzimy się i przystępujemy, jak co dzień.. do działania. Wieczorem kładziemy się na nocny…
Źródło młodości.. wiecznej? Czy może być coś bardziej wartościowego dla człowieka na Ziemi, niż siły życia, witalność, źródło młodości tryskające ciągle, nieprzerwanie..? Lepsze to niż…